Contact Us

İstenilen alan sakinlerinin konfor seviyesini sağlamak için evimizin veya ofisimizin içini akustik hale getirmenin birçok yolu vardır. Bu bakımdan farklı malzeme ve çözümler kullanılarak uygun bir maliyet ve uygun görünümde iş yapılabilir. Delikli alçı paneller veya Knauf panel malzemesi, sesi emmede ve rahatsız edici gürültüyü azaltmada etkili olan tüm mimari mekanlarda ve projelerde kombinasyon için ekonomik ve verimli bir seçenektir. Ağırlıklı olarak Knauf malzemesi, alçı levhalar ve bölmeler kullanılmaktadır. Eğitim ofisleri, ofisler, alışveriş merkezleri, evler, hastaneler vb. Kurulabilir.

Plakaların deliklerini ve şeklini arttırmak daha fazla sesi emer

Difüzörün kendisi sesi emen bir filtredir ve bir rezonatör görevi görebilir. Bu şekilde ses, örneğin asma tavan ile ana tavan yüzeyi arasındaki boşluk gibi bir odaya veya boşluğa girerken gücünü kaybeder. Asma tavan tasarımında tavanın yüksekliğini ve desenlerini göz önünde bulundurmak, koridorun altı gibi boşluğunun havanın kalınlığını örtebilmesi için çok önemlidir.

Knauf'ta delikli desenler

Fabrikalardaki alçı ve knauf paneller belirli desenlerle delinir. Bu desenler, gürültü kirliliğinin miktarına bağlı olarak çeşitli şekillerde üretilmekte ve düşük veya orta frekanslı ses dalgalarının absorbe edilmesinde etkilidir.

Alçı ve knauf paneller dikey ve yatay olarak monte edilebilir.

Sandviç bölmeler veya knauf duvarlar tavan, duvar, merdiven gibi farklı seviyeleri destekleyebilir. Mekanın akustik ihtiyacına bağlı olarak paneller yatay veya dikey olarak kurulabilir ve mekan konforu sağlar.

Knauf tabakalarının kolay montajı

Knauf levhalarının montaj ve uygulama yöntemi çok kolaydır ve Knauf'un yapımında ahşap veya alçı bölme yapmak için sıradan ve yaygın aletlerle kullanılabilir.

Knauf'u kurmak için genel öneriler

Tavan olması durumunda, plakalar dikey çerçeveler üzerine dikey olarak yerleştirilmelidir. Panellerin deliklerinin fonksiyonunun sürekliliğini sağlamak için plakalar çapraz bir şekilde bağlanmalıdır. . Sayfaları boyamak için alçı yüzeylerin eşit şekilde boyanması ve ürünün kalitesini düşürmemesi için boya artıkları kullanmalısınız. Renklerin paneldeki deliklerle kontrast oluşturmaması tavsiye edilir. Bir knauf paftasında fazla veya yarım ve daha az parça oluşturmak için tasarımın hassas hesaplamalarla yapılması tavsiye edilir.

Kaynak: Archdaily

ارسال دیدگاه

Your email address will not be published. Required fields are marked *