Contact Us

راه های بسیاری برای آکوستیک کردن فضای داخلی خانه یا محل کار ما طراحی شده است، تا سطح آسایش ساکنین فضای مورد نظرتامین گردد. در همین راستا با استفاده از متریال ها و راه حل های متفاوت می توان کار را با هزینه ای معقول و ظاهری مناسب به اجرا رساند. پانل های گچی سوراخ دار یا متریال پانل کناف یک گزینه اقتصادی و کارآمد برای ترکیب در تمام فضاهای معماری و پروژه ها محسوب می شود که در جذب صدا و کاهش نویزهای مزاحم تاثیرگذارند. متریال کناف، ورق های گچی و پارتیشن ها به طور عمده در کاربری های آموزشی، دفاتر اداری، مراکز خرید، منازل، بیمارستان ها و ... قابل نصب اند.

افزایش حفره ها و اشکال صفحات باعث جذب صدای بیشتر می شود

عامل نفوذ خود یک فیلتری برای جذب صداست و می تواند مثل یک عمل تشدیدکننده (رزوناتور) عمل کند. از این طریق صدا هنگام ورود به یک محفظه یا فضا قدرت خود را از دست می دهد، به عنوان مثال فضای بین سقف کاذب و سطح سقف اصلی. این نکته بسیار مهم است که در طراحی سقف کاذب و الگوهای آن، ارتفاع سقف را مد نظر قرار دهید تا فضای دالان مانند زیر آن بتواند ضخامت هوا را پوشش دهد.

الگوهای سوراخ دار در کناف

پانل های گچی و کناف در کارخانه ها توسط الگوهای مشخصی سوراخ می شوند. این الگوها با توجه به میزان آلودگی صوتی در شکل های متنوعی تولید و در جذب امواج صوتی با فرکانس های پایین یا متوسط مؤثر می باشند.

پانل های گچی و کناف می توانند بصورت عمودی و افقی نصب شوند

پارتیشن های ساندویچی یا دیوارهای کناف می تواند سطوح مختلفی از جمله سقف، دیوار و را پله ها و ... را پشتیبانی کند. بسته به نیازهای آکوستیک در فضا، صفحات می توانند به صورت افقی یا عمودی تعبیه شوند و آسایش فضا را فراهم آورند.

نصب آسان ورق های کناف

شیوه نصب و اجرای ورق های کناف بسیار راحت است و می توان با ابزار معمولی و مشترک ساخت پارتیشن ها چوبی یا گچی در ساخت کناف بهره برد.

توصیه های عمومی برای نصب کناف

در مورد سقف، صفحات باید به صورت قائم بر روی قاب های عمودی قرار بگیرند. صفحات می بایست مانند یک الگوی صلیبی به هم متصل گردند تا تداوم عملکرد سوراخ های پنل ها را تضمین کنند. نقاشی صفحات گچی می تواند با رنگ های متنوعی صورت گیرد. برای رنگ کردن صفحات حتما باید از قلتک های نقاشی استفاده شود تا سطوح رو گچ یکدست رنگ شوند و کیفیت محصول را کاهش ندهند. رنگ های توصیه می شود که نسبت به سوراخ های رو پنل متضاد نباشد. توصیه می شود که طراحی با محاسبات دقیق صورت بگیرد تا تکه های زائد یا نصفه و نیمه کمتر در یک ورق کناف به وجود آید.

منبع:Archdaily

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *